خرید اینترنتی پیراهن مردانه

انواع پیراهن مردانه

فهرست عناوین مطلب

خرید اینترنتی پیراهن مردانه

پیراهن مردانه در تیپ و استایل آقایان نقش بسیار مهمی ایفا می کند بنابراین پیشنهاد می شود برای داشتن خریدی مطمئن تر، در هنگام خرید اینترنتی پیراهن مردانه به نکاتی که در این مقاله ارائه می شود توجه ویژه ای داشته باشید.

 انواع پیراهن مردانه

پیراهن های مردانه از جنبه های مختلف قابل دسته بندی هستند از نظر نوع آستین، نوع دکمه ها، رنگ، جنس، طرح و … ما در اینجا به رایج ترین آنها اشاره می کنیم.

دسته بندی های پیراهن مردانه

 انواع پیراهن از نظر جنس

معمولا جنس پیراهن های مردانه نخ، پنبه، ابریشم و پلی استر و ویسکوز می باشد. نخ، پنبه و ابریشم الیاف طبیعی و پلی استر و ویسکوز الیاف مصنوعی محسوب می شوند. در بین این موارد پیراهن های نخی و پنبه ای و همینطور پلی استر و ویسکوز رایج تر هستند. از جنس ابریشم با توجه به لاکچری بودن و قیمت بالای آنها، افراد اغلب در مراسم و مناسبت های خاص استفاده می کنند.

پیشنهاد باماش: سعی کنید تا جاییکه می توانید از پیراهن هایی با الیاف طبیعی (نخ و پنبه) خریداری کنید. این نوع پیراهن ها دوام و طول عمر بیشتری نسبت به پیراهن هایی با الیاف مصنوعی دارند، علاوه بر اینها قابلیت عبور هوا و دما، هدایت گرما، جذب رطوبت و شکل پذیری از دیگر ویژگی های این پیراهن هاست. در خصوص خرید پیراهن هایی با الیاف مصنوعی یا ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی پیشنهاد می شود هرگز پیراهن هایی با بیش از 50 درصد الیاف مصنوعی خریداری نکنید. در نهایت اگر به دلیل کمبود بودجه و وجه نقد مجبور به خرید شدید، سعی کنید پیراهن هایی خریداری کنید که میزان الیاف مصنوعی استفاده شده در آنها، زیر 50 درصد باشد.


برای مشاهده و خرید انوع پیراهن مردانه کلیک کنید


انواع پیراهن مردانه از نظر رنگ

انواع پیراهن از نظر رنگ

یکی دیگر از جنبه های بسیار مهم دسته بندی پیراهن مردانه که در خرید اینترنتی پیراهن مردانه باید به آن توجه نمود، رنگ آنهاست. معمولا رنگ پیراهن از اولین نکاتی است که آقایان و خانم ها در خرید پیراهن مردانه به آن دقت ویژه ای می کنند.

پیراهن های مردانه از نظر رنگ، به دو نوع ساده و تک رنگ و طرح دار و چند رنگ تقسیم می شوند.

از پیراهن های ساده و تک رنگ معمولا در مناسبت ها و مراسم رسمی و اداری استفاده می شود و از پیراهن های طرح دار و چند رنگ در مراسم کژوال و خودمانی و غیررسمی.

رایج ترین رنگ در بین پیراهن های مردانه رنگ سفید می باشد که از محبوبیت بسیار بالایی در بین آقایان برخوردار است و بعد از آن رنگ آبی بیشترین طرفدار را دارد.
ازدیگر رنگ های رایج در بین پیراهن های مردانه می توان به رنگ صورتی، بژ، بنفش روشن، شیری، مشکی، خاکستری، سبز تیره، زرشکی اشاره کرد. در انتخاب رنگ پیراهن به نوع و رنگ شلوار و سایر البسه بالاتنه و همچنین رنگ پوست، مو و چشم دقت داشته باشید.


برای خرید پیراهن مردانه سفید رنگ کلیک کنید


برای خرید انواع پیراهن مردانه در رنگ های مختلف کلیک کنید


انواع پیراهن از نظر مناسبت

همانطور که پیشتر ذکر شد پیراهن ها از نظر مناسبت به رسمی و غیر رسمی تقسیم بندی می شوند. پیراهن رسمی معمولا پیراهن هایی هستند که زیر کت و شلوار پوشیده می وشند و در محیط های اداری و رسمی و مراسم خاص کاربرد دارند. در مورد انتخاب پیراهن رسمی مردانه و نکات بسیار مهمی که هنگام خرید اینترنتی پیراهن رسمی مردانه باید درنظر بگیرید را در قالب مطلب و مقاله ای جداگانه بزودی منتشر خواهیم کرد. پیراهن های رسمی مردانه، پیراهن هایی ساده و تک رنگ یا راه راه عمودی هستند و پیشنهاد می شود در محیط ها و مناسبت های رسمی و اداری از این دسته پیراهن ها استفاده کنید.

پیراهن های غیررسمی همانطور که از نامشان پیداست در جمع های دوستانه و غیررسمی کاربرد بیشتری دارند. اگر قصد خرید پیراهن مردانه در مناسبت های غیر رسمی و خودمانی را دارید پیشنهاد می شود از پیراهن های چهارخانه زیر یا درشت، راه راه افقی و عمودی، طرح دار (گلدار و دارای نقش و نگار) استفاده کنید. البته پیشنهادات ما براساس اصول مُد و فشن می باشد و اجباری در رعایت کردن آنها وجود ندارد در واقع ما می دانیم که انتخاب پیراهن برای مناسبت های مختلف امری کاملا شخصی و براساس سلیقه هر فرد انجام می شود.


برای خرید اینترنتی پیراهن مردانه رسمی کلیک کنید


برای خرید اینترنتی پیراهن مردانه روزمره و غیررسمی کلیک کنید


پیراهن مردانه رسمی و غیررسمی

انواع پیراهن از نظر طرح و شکل

همانطور که می دانید پیراهن ها از نظر طرح به ساده، راه راه عمودی و راه راه افقی، چهارخانه، گلدار و نقش و نگار (طرح دار) تقسیم می شوند. البته اینها رایج ترین انواع طرح پیراهن مردانه هستند.

در هنگام خرید اینترنتی پیراهن مردانه باید به یک نکته مهم توجه کنید و آن هم چیزی نیست جز: موقعیت و مناسبت و مکانی که می خواهید پیراهن را در آنجا به تن داشته باشید. پیشنهاد می شود در مناسبت های رسمی و اداری از پیراهن ساده و تک رنگ و راه راه عمودی استفاده کنید.


برای خرید اینترنتی پیراهن های ساده، راه راه و چهارخانه کلیک کنید


انواع پیراهن مردانه از نظر طرح

 انواع پیراهن از نظر دوخت و برش

انواع برش پیراهن به چند دسته تقسیم می شود:

 برش کلاسیک Classic Fit

–  برش جذب Slim Fit

–  برش به سبک مدرن Contemporary Fit

–  برش خیلی جذب Skinny Fit

 دوخت و برش کلاسیک

این مدل پیراهن به سبک برش کلاسیک مخصوص افرادی می باشد که به دنبال راحتی بیشتر هستند می باشد. اکثرا افراد مسن تر و دارای اندامی درشت تر که دارای اضافه وزن و شکم هستند بیشتر از پیراهن با برش کلاسیک استفاده می کنند

عمدتا این نوع پیراهن را در جعبه های پیراهنی مشاهده خواهید کرد؛ که البته تمام پیراهن های جعبه ای به سبک برش کلاسیک نمی باشد.

دوخت و برش اینگونه پیراهن ها به صورتی می باشد؛ که از قسمت زیر بغل تا انتهای پیراهن به صورت دو خط موازی دوخته شده است.

به شکل صاف تا پایین پیراهن ادامه داده شده است.

پیراهن های به سبک برش کلاسیک در قسمت پشت خود دارای دو پیلی بوده که جهت سهولت در حرکت بدن در آن به کار رفته است.

مدل پیراهن با برش کلاسیک به دلیل راحتی زیاد مناسب برای استفاده در زیر کت می باشد.

همچنان افرادی که لاغر اندام هستند این نوع پیراهن برای آنها مناسب نمی باشد و اکثر افرادی که دارای اضافه وزن و شکم هستند؛ بهتر از است به این سبک پیراهن روی بیاورند.

 

برش و دوخت جذب (Slim Fit)

پیراهن که با برش جذب آن مخصوص افراد لاغر اندام می باشد. اکثر افراد جوان از این سبک برش پیراهن را برای خود انتخاب می کنند.

به دلیل جذب بودن و به خوبی روی اندام نشستن مدل این نوع پیراهن ها از محبوبیت بسیار در بین افراد جوان نیز برخوردار گشته است.

اگر خواهان این هستید که پیراهن را بدون کت و به تنهایی بپوشید پیشنهاد ما انتخاب پیراهن های مردانه به سبک برش جذب می باشد.

اکثر پیراهن هایی با برش جذب دوخته شده اند؛ دارای پارچه های کشی و یا نخی است.

که شخص مورد استفاده قرار دهنده این نوع پیراهن ها از راحتی مطلوبی نیز برخوردار شود.

در حال حاضر اکثر این مدل پیراهن ها دارای دو ساسون در قسمت پشت کمر است.

که برای بهتر شدن ظاهر پیراهن در هنگام پوشیدن این دو ساسون در نظر گرفته شده است.

برخی از مدل ها نیز دارای ساسون در پشت حلقه آستین پیراهن نیز می باشد.

انتخاب سایز در این نوع مدل پیراهن های برش جذب بایستی جوری باشد؛ که به طور کامل به بدن نچسبد و نه آن قدر آزاد باشد.

که در اطراف کمر و شکم دارای چروک و پارچه ی اضافی باشد.

برای افرادی که دارای اضافه وزن و پهلو و شکم هستند؛ انتخاب این دسته از پیراهن ها توصیه نمی شود..

زیرا این مدل برش پیراهن از قسمت زیر بغل تا قسمت پایین انتهای پیراهن دارای حلال تو رفتگی جهت اندامی شدن پیراهن است. بنابراین در زمان خرید اینترنتی پیراهن مردانه به این نکته اهمیت دهید..

 

برش پیراهن مدرن Contemporary Fit

می توان به جرات گفت که این نوع سبک برش پیراهن چیزی در میان مدل پیراهن های کلاسیک و پیراهن های با برش جذب می باشد.

که برای افرادی که در عین راحتی می خواهند ظاهری جذاب و شیک را نیز داشته باشند.

این سبک پیراهن در قسمت بالایی کمی آزاد تر از پیراهن های برش جذب می باشد؛ در قسمت پشت کمر ساسون ریزی نیز در نظر گرفته شده است.

مدل آستین نوع پیراهن ها دارای پهنای کمتری نسبت به مدل کلاسیک بوده و دارای دو دکمه در قسمت سر آستین خود نیز می باشد.

این نوع سبک پیراهن که به اصطلاح پیراهن های مدرن نیز به آن گفته می شود.

مناسب برای افراد لاغر و چاق و دارای کمی اضافه وزن نیز می باشد.

که هر سه گروه از افراد بنا به سلیقه ی شخصی خود سایز دقیق و اصولی خود می توانند از این نوع سبک پیراهن استفاده کنند.

برش پیراهن خیلی جذب Skinny Fit

 این نوع پیراهن برای افراد ورزشکار نیز توصیه می شود که دوست دارند؛ اندام خود را در هر مکان و موقعیتی نمایان کنند. (البته اگر سایزشان بشود)

این نوع پیراهن برش های جذب مخصوص افراد خیلی لاغر می باشد؛ که ظاهر این نوع پیراهن ها از قواره بسیار باریک و کاملا اندامی دارا می باشد.

حرکت کردن و انجام کارهای روزمره در این نوع پیراهن ها کمی سخت تر می باشد؛ این نوع مدل پیراهن برای رفتن به مهمانی های کوچک و جشن تولد ها نیز مناسب می باشد.

انواع پیراهن از نظر دوخت و برش

نکات مهم در خرید اینترنتی پیراهن مردانه

در مطلبی تخصصی تر در مورد نکات بسیار مهم خرید پیراهن مردانه توضیحات مفصلی ارائه داده ایم که می توانید آن مطلب را مطالعه بفرمائید.

در اینجا بطور خلاصه به مهم ترین نکات خرید آنلاین پیراهن مردانه اشاره میکنیم:

  • پیش از خرید پیراهن به موقعیت و مناسبتی که از پیراهن در آن استفاده می کنید دقت کنید.
  • برای مناسبت های رسمی به دنبال پیراهن های تک رنگ یا راه راه زیر عمودی و بدون جیب باشید و در مناسبت های غیر رسمی و دوستانه از مدل های چهارخانه، راه راه افقی و طرح دار استفاده کنید.
  • در انتخاب رنگ لباس به تطابق و همخوانی رنگ پیراهن با رنگ صورت، مو و چشم دقت داشته باشید. همچنین نوع و رنگ شلوار و سایر البسه بالاتنه را درنظر بگیرید.
  • در هنگام خرید آنلاین پیراهن مردانه به دوخت و برش پیراهن و همچنین سایز خود دقت کنید و این اساس و مطالبی که در قسمت برش و دوخت پیراهن ذکر شد، پیراهن مناسب خود را انتخاب کنید.
  • از دیگر نکات مهم یقه پیراهن مردانه است فارغ از نوع یقه پیراهن، این قسمت از پیراهن نباید خیلی تنگ و گشاد باشد و پس از پوشیدن و بستن دکمه باید به اندازه دو انگشت فضای خالی بین یقه و گردن شما برای راحتی بیشتر و جلوگیری از احساس خفگی و وجود داشته باشد.
  • همچنین به جنس پیراهنی که میخرید دقت کنید. اگر با کمبود بودجه مواجه نیستید بهتر است از پیراهن های الیاف طبیعی شامل نخ و پنبه استفاده کنید. در صورت خرید پیراهن هایی با الیاف ترکیبی (ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی مانند پلی استر و ویسکوز)، پیراهن هایی انتخاب کنید که درصد الیاف مصنوعی آنها زیر 50 درصد باشد.
  • ارتفاع سرآستین، در انتخاب پیراهن به سرآستیمن دقت کنید که بلند یا کوتاه نباشد. در هنگام خرید یک پیراهن ابتدا بایستی دکمه  سرآستین پیراهن را ببندید و دو دست خود را بغل درز شلوار قرار دهید و در حالت عادی بایستید. اگر ارتفاع آستین پیراهن شما تا انتهای مچ دست شما بود (نه کمتر نه بیشتر ) آن سایز ارتفاع آستین پیراهن برای شما مناسب می باشد.
  • در انتخاب پیراهن به فرم و شکل یقه پیراهن توجه کنید. اگر قصد استفاده از کراوات یا پاپیون را دارید پیراهن هایی با یقه کلاسیک، یقه اسپرد یا گسترده و یقه دکمه دار خریداری کنید در غیر این صورت می توانید از پیراهن هایی با یقه کوتاه و یقه کلاب (club) که پیراهن هایی اسپرت هستند و یقه ایستاده (یقه رسمی) استفاده کنید. در این مطلب انواع مدل یقه پیراهن مردانه و یقه پیراهن مناسب با فرم و شکل صورت را به همراه تصویر به طور کامل تشریح شده است که مطالعه کردن آن خالی از لطف نیست.
  • اگر قصد پوشیدن پیراهن زیر کت را دارید، به سرآستین ها و جای دکمه سرآستین و همچنین رنگ، یقه پیراهن و نوع برش و دوخت آن توجه کنید.

از ست کردن انواع پیراهن با سایر البسه و پیدا کردن استایل شخصی خود غافل نشوید. ما در مطلبی تخصصی به ست کردن انواع پیراهن مردانه پرداخته ایم که پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

مجتبی دهقانی
ژانویه 17, 2021